Czujnik do Ridder
Urządzenia pomiarowe Ridder!
Do podstawowych komponentów mieszalnika Ridder zaliczamy, np.:
- Meteo-Go!
- MTV-Go!
- Czujnik pomiarowy CO2
Komponent Meteo-Go!
Stacja pogodowa Meteo-Go! dokonuje pomiaru prędkości wiatru, kierunku wiatru, temperatury zewnętrznej, wilgotności i radiacji słonecznej, a także obsługuje wykrywanie deszczu. Urządzenie to jest niezawodne i łatwe w utrzymaniu. Stacja ta nie posiada ruchomych części, natomiast separacja galwaniczna zabezpiecza ją przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wyładowania atmosferyczne. Stacja Meteo-Go! wykorzystuje specjalny protokół do komunikacji przez magistralę, którego inne stacje pogodowe nie posiadają, przez co nie mogą być wykorzystywane inne stacje pogodowe.
Komponent MTV-Go!
Urządzenie MTV-Go! dokonuje dokładnego pomiaru temperatury i wilgotności względnej wewnątrz szklarni. W odróżnieniu od Meteo-Go!, gdzie pojedyncza stacja pogodowa wystarcza dla wszystkich stref, jeden MTV-Go! jest wymagany dla każdej strefy. Podwójna obudowa MTV-Go! zapobiega wpływom radiacji na pomiary, a jednocześnie wentylator nie jest potrzebny ze względu na wysoki stopień wentylacji naturalnej. Pomiary są dokładne, instalacja prosta, a czujnik nie ulega zabrudzeniu ze względu na brak ruchomych elementów. Przełącznik MTV-Go! ma możliwość podłączenia czujnika CO2.
Czujnik pomiarowy CO2
Wykorzystanie czujnika dwutlenku węgla może znacząco zwiększyć plony. Czujnik pomiarowy MTV-Go! zawiera dodatkowe złącze, które ułatwia łańcuchowe połączenie MTV-Go! z opcjonalnym czujnikiem pomiarowym CO2. Pomiaru stężenia dwutlenku węgla można dokonać bezpośrednio w strefie szklarni. Dane te są natychmiastowo dostępne na potrzeby sterowania całym systemem.
Lokalizacja czujników HortiMaX-Go!:
- Meteo-Go! - stację pogodową należy zainstalować na maszcie o średnicy 25 mm, 2 metry powyżej dachu szklarni. Ponadto należy wybrać lokalizację, która nie jest zacieniona i nie znajduje się zbyt blisko rury wydechowej, takiej jak komin.
- MTV-Go! - czujnik pomiarowy MTV-Go! należy zawiesić w reprezentatywnej lokalizacji wewnątrz szklarni. W przypadku wysokich upraw zaleca się umieszczenie czujnika wśród roślin, natomiast w przypadku niskich upraw tuż nad roślinami. Nie należy zawieszać czujnika zbyt blisko przejścia lub ściany.